Interesuje Cię praca w Holandii? A co powiesz na zatrudnienie na stanowisku Order Pickera? Dowiedz się więcej na temat pracy jako Order Picker – co to za stanowisko, jakie są obowiązki pracownika oraz na jakie zarobki może on liczyć.

Order Picker praca – na czym polega?

Order Picker to, tłumacząc z języka angielskiego na polski, dosłownie „Zbieracz zamówień”. To pracownik, którego głównym zadaniem jest obsługa zamówień w magazynie. Na czym konkretnie polega jego praca? Do głównych zadań Order Pickera należy odbiór towaru z miejsca jego magazynowania i przetransportowanie go do miejsca pakowania. Następnie specjalista przygotowuje odpowiednie ilości towarów, zgodnie ze złożonym zamówieniem, zabezpiecza pakunek i przewozi go w miejsce składowania. Jego zadaniem jest także stosowne przygotowanie towaru do dalszej podróży do klienta. Zbieracz zamówień często pomaga przy załadunku i rozładunku towarów na wózki widłowe albo na palety. Nierzadko pracuje też przy taśmie, pakując mniejsze zamówienia. Pracownik magazynowy Picker zajmuje się zatem wszystkimi obowiązkami związanymi z przygotowaniem zamówienia, aby mogło ono opuścić magazyn w pełni gotowe do wysyłki do docelowego odbiorcy.

Order Pickerzy pracują w przedsiębiorstwach z różnych branż, w tym przede wszystkim produkcyjnych. Zazwyczaj są to zakłady mięsne, mroźnie albo inne firmy zajmujące się przetwórstwem i pakowaniem artykułów spożywczych. Jeśli nie lubisz zimna lub nie chcesz pakować kawałków mięsa, możesz zatrudnić się w przedsiębiorstwach obsługujących artykuły dla zwierząt, książki, płyty, obuwie, sprzęt elektroniczny oraz wiele innych produktów.

Praca Holandia Order Picker – czy warto?

Praca jako Order Picker jest szczególnie popularna w Holandii. Pod względem logistycznym ten względnie niewielki kraj jest bowiem pełen możliwości. Państwo obfituje w wielkopowierzchniowe magazyny, w których zatrudnienie znajdują tysiące osób, w tym także pracownicy z Polski.

Zatrudnienie na stanowisku Order Pickera ma wiele zalet. Praca w międzynarodowym środowisku pozwala oswoić się z językiem obcym oraz podszkolić swoje umiejętności językowe. To bardzo przydatne, ponieważ komunikatywna znajomość języka obcego przyda Ci się nie tylko w pracy, ale poza nią, np. w sklepie czy na ulicy. Umożliwia także poznanie interesujących ludzi z różnych zakątków Europy.

Magazyny w Holandii zajmują zazwyczaj sporą powierzchnię, co sprawia, że pracując w nich, powinieneś znać każdy zakamarek pomieszczenia. Dzięki temu zapewnisz sobie codzienną dawkę ruchu, dobroczynną dla zdrowia.

Ponadto w każdym dużym przedsiębiorstwie znajduje się kantyna lub kuchnia – miejsce, w którym spokojnie zjesz i odpoczniesz. Wielu pracodawców zapewnia bezpłatnie przekąski i ciepłe napoje, a także dania obiadowe w korzystnych cenach.

Podejmując pracę w Holandii za pośrednictwem profesjonalnej agencji zatrudnienia, takiej jak Job Service, możesz mieć również pewność w pełni legalnego zatrudnienia na warunkach holenderskich. To wiąże się z benefitami, które przewiduje ustawodawca holenderski dla legalnych pracowników, takimi jak świadczenia rodzinne i zasiłki na dziecko.

W Holandii firmy zatrudniające Order Pickerów często przelewają wynagrodzenie w systemie cotygodniowym. Nie musisz zatem czekać przez cały miesiąc, aby otrzymać swą wypłatę. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które chcą przesyłać zarobione pieniądze do domu rodzinnego możliwie najczęściej.

Order Picker Holandia – zarobki

A jak wygląda kwestia zarobków? Z pewnością chcesz dowiedzieć się, ile możesz zarobić w pracy w magazynie. Otóż średnia stawka za godzinę wynosi około 11-12 Euro dla osób początkujących. Jak w każdym miejscu pracy, wynagrodzenie zmienia się wraz z upływem czasu. Dla stałych i doświadczonych pracowników przewidziane są zatem stawki wyższe. Ponadto za godziny nadliczbowe albo pracę w weekendy pracodawca przewiduje rozbudowany system dodatków. Wielu z nich oferuje też dodatek wakacyjny doliczany do wynagrodzenia. Dzięki temu można zarobić znacznie więcej, niż „czyste” 12 Euro za godzinę.

Order Picker Holandia – narzędzia pracy

Pracownik magazynowy Picker wykorzystuje w miejscu pracy różne narzędzia, w zależności od miejsca zatrudnienia. Możesz zatem otrzymać zamówienie wydrukowane na kartce, które będziesz następnie realizował, po kolei wkładając produkty do pudełka i odznaczając na dokumencie te artykuły, które już zostały zapakowane. W większości magazynów na Zbieraczy zamówień czekają jednak elektryczne skanery, które ułatwiają i usprawniają pracę. Lekkie i kompaktowe urządzenia wyświetlają miejsca składowania niezbędnych towarów, a także ich wymaganą ilość.

Niekiedy Order Picker pracuje w systemie Voice pick, czyli wykorzystującym komunikaty głosowe. W takim przypadku pracownik dostaje wskazówki dotyczące ilości i miejsca zlokalizowania towaru bezpośrednio do słuchawki w uchu. Komunikaty te są wydawane po angielsku bądź po polsku. Wykorzystanie komunikatów głosowych lub elektronicznych skanerów znacząco ułatwia i przyspiesza codzienną pracę.

Pracownik często korzysta również z pomocy wózków paletowych EPT bądź widlaków innego rodzaju. Maszyny służą do przewozu towarów po wielkopowierzchniowym magazynie, a także ułatwiają dostanie się do artykułów wysoko położonych.

Praca Order Picker – czy ciężko jest zostać Order Pickerem?

Liczne zalety pracy Order Pickera sprawiają, że cieszy się ona sporą popularnością. Wymagania dotyczące kandydatów nie są bardzo wysokie. Jeśli masz dobrą kondycję fizyczną i lubisz ruch, a do tego jesteś gotowy do pracy w systemie zmianowym, to praca Order Pickera może być Twoja. Ponadto dobrze, aby przyszły Order Picker potrafił dogadać się w języku angielskim, jednakże nie zawsze jest to obowiązkowe. W naszej bazie ofert znajdziesz również ogłoszenia o pracę dla osób bez języka obcego, z pewnością jednak jego znajomość jest zawsze wskazana i polecana.

Doświadczenie w pracy Zbieracza zamówień nie jest obowiązkowe, choć zawsze mile widziane. Pracodawcy wymagają natomiast dokładności i zaangażowania w wykonywane zadania. Często oferują również rozmaite szkolenia i certyfikaty, dlatego dobrze, aby przyszły pracownik był otwarty na naukę nowych rzeczy.