Rozliczenie ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii

Stawka w €
Data rozpoczęcia:
Czas trwania:
Wymagany język:
Region Pracy:

Pracując w Holandii opłacałeś składki za ubezpieczenie zdrowotne? Jeśli tak to możesz starać się o jego zwrot. Warto wiedzieć co to jest zorgtoeslag, aby w pełni móc z niego skorzystać. Przebywając w Holandii musiałeś opłacać ubezpieczenie zdrowotne tzw. zorgverzekering. Jest to składka pokrywająca koszty opieki medycznej. Masz pełne prawo do zwrotu ubezpieczenia, jeśli Ty i/lub twój partner (toeslagpartner) spełniacie odpowiednie warunki.

Kiedy przysługuje mi zwrot ubezpieczenia zdrowotnego?

Ukończyłeś 18 lat? W takim przypadku dodatek zdrowotny możesz otrzymywać od miesiąca następującego po miesiącu w którym zostałeś zgłoszony do ubezpieczenia (zazwyczaj od momentu rozpoczęcia pracy na terenie Holandii). Od tego właśnie miesiąca bowiem jest opłacana składka za ubezpieczenie zdrowotne.

Do kiedy możesz ubiegać się o zwrot?

O zwrot ubezpieczenia zdrowotnego (zorgtoeslag) w Holandii za dany rok możesz ubiegać się do 1 września roku następnego. Przykładowo o zwrot za ubezpieczenie zdrowotne za 2023 rok możesz ubiegać się do 01.09.2024r. Pamiętaj jednak im później  złożysz wniosek o ten dodatek, tym dłużej będzie trzeba poczekać na jego wypłatę. Wysokość zwrotu za ubezpieczenie zdrowotne w 2023 roku wynosiła 154 €/miesiąc.

Przykładowy zwrot dodatku za ubezpieczenie zdrowotne w Holandii.

Pani Anna pracowała w 2023 roku i opłacała składki z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego. Okres składkowy trwał 9 miesięcy, zaczynając od stycznia 2023. Pani Anna nie korzystała z opieki zdrowotnej w Holandii i na 2023 rok do odzyskania ma 1386 € (154€/miesiąc). Pracowałeś w Holandii i również chcesz odzyskać pieniądze? Zgłoś się do nas, pomożemy Ci na każdym etapie ewentualnego zwrotu. Formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.

Uzyskaj za naszą pomocą dodatek do ubezpieczenia

Złożenie wniosku o zorgtoeslag u nas to pewny i szybki proces do uzyskania należnego nam zwrotu. Aby prawidłowo naliczyć należny zwrot należy przedstawić jaaropgave lub ostatni salaris na którym uwzględnione są również tzw. pieniądze wakacyjne. Przed przesłaniem wniosku podaj nam również okres składkowy, za który było odprowadzane ubezpieczenie. Na tej podstawie szybko i sprawnie udzielimy Ci wszelkich niezbędnych informacji, abyś w sposób bezpieczny i pewny otrzymał należne Ci pieniądze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: