FAQ – Często zadawane pytania i odpowiedzi

Usługa pośrednictwa pracy w Job Service jest całkowicie bezpłatna. Możesz samemu lub z naszą pomocą zorganizować przejazd z Polski do Holandii. Opłatę za przejazd należy pokryć we własnym zakresie. Po wyborze oferty pracy oraz otrzymaniu zgody na przyjazd przez pracodawcę zagranicznego, pomożemy Ci wybrać odpowiedni środek transportu.

Przed wyjazdem do pracy w Holandii musisz podpisać z nami umowę kierującą do pracy  oraz musisz posiadać aktualny, nieuszkodzony dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dodatkowo musisz posiadać  konto bankowe w walucie euro. Jeżeli pracowałaś/łeś wcześniej w Holandii to  udostępnij nam również swój nr SOFI/BSN. Przed wyjazdem pracodawca zagraniczny udostępni Ci na portalu pracowniczym umowę o pracę do zatwierdzenia.

Tak, istnieje możliwość zawarcia umowy w wersji elektronicznej. Dokument ten możesz otrzymać na swój adres e-mail.

Twoim przyszłym pracodawcą będzie holenderska agencją pośrednictwa pracy. Obie strony umowy muszą przestrzegać warunków w niej określonych, a zapisy w niej wymagane są ściśle regulowane przez stowarzyszenie agencji pośrednictwa pracy. Rodzaj umowy o pracę zależy od agencji z którą zostanie zawarta.

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana do podjęcia pracy, jednak niektóre oferty pracy ze względu na swoją specyfikę mogą wymagać jego znajomości.

Transport do i z pracy jest zapewniony przez pracodawcę/agencję niderlandzką. Koszt transportu jest uwzględniony w kosztach zakwaterowania.

Jeśli tylko będzie taka możliwość to zostaniesz przeniesiony na inny projekt pracy. Jeśli nie wyrazisz zgody na zmianę pracy to musisz liczyć się z powrotem do Polski.

Na oferowanych zakwaterowaniach są części wspólne, takie jak salon lub jadalnia. W każdym zakwaterowaniu znajduje się kuchnia i łazienka, które są w pełni wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Na każdym z zakwaterowań jest udostępniony Internet. Wszystkie oferowane zakwaterowania spełniają standardy urzędów certyfikujących.

Kandydaci zazwyczaj zakwaterowani są w pokojach dwuosobowych. Czasami zdarzają się jednak lokalizacje, w których dostępne są pokoje jednoosobowe. Wyjeżdżając w parze z drugą osobą zawsze staramy się zorganizować wspólny pokój.

Nasze zakwaterowania są w pełni wyposażone, ale należy ze sobą śpiwór, poduszkę, pościel, 2 prześcieradła

Wyżywienie każdy pracownik powinien zorganizować we własnym zakresie. Każde zakwaterowanie zapewnia dostęp do wyposażonej kuchni, gdzie można przygotować posiłki.

Oczywiście! Decydując się na wyjazd w grupie/parze możesz być pewny, że przygotujemy wspólne zakwaterowanie oraz pracę.

Wynagrodzenie jest wypłacane cotygodniowo na konto kandydata, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Na twoje wynagrodzenie netto ma wpływ wiele czynników tj. nadgodziny, praca w weekendy lub święta oraz ilość faktycznie już przepracowanych dni na danym projekcie pracy. Dodatkowo do wynagrodzenia uwzględniane są różne dodatki np. za pracę zmianową, tzw. Dodatek wakacyjny/urlopowy.

Tak, natomiast jeżeli w zakładzie jest wymagana specjalistyczna odzież ochronna to zostanie ona zapewniona na miejscu i jest uzależniona od wykonywanej pracy.

Tak. Podczas pracy za granicą możesz korzystać z pomocy opiekuna oferty/koordynatora. Przed rozpoczęciem pracy otrzymasz wszystkie niezbędne informacje/dane kontaktowe do koordynatora.

Pracując w Holandii do wynagrodzenia zasadniczego doliczany jest tzw. Dodatek urlopowy/wakacyjny (vakatiengeld), wynoszący 8% twojego wynagrodzenia brutto. Wypłacany jest jako dodatek do pensji w kilku częściach lub raz do roku. Ewentualne nadgodziny premiowane są dodatkowo np. 150% stawki godzinowej lub możliwość skorzystania z dodatkowego urlopu za pracę w godzinach nadliczbowych.

Numer SOFI/BSN jest do niderlandzki numer podatkowy, który jest poświadczeniem legalnego zatrudnienia na terenie Holandii. BSN jest nadawany jednorazowo i bezpłatnie. Aby otrzymać BSN musisz posiadać ważny i nieuszkodzony dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport). W przypadku zagubienia tego dokumentu istnieje możliwość wyrobienia jego duplikatu (odpłatnie).

Jest to dokument podatkowy, wystawiany przez pracodawcę niderlandzkiego po zakończeniu roku podatkowego, na podstawie którego możesz rozliczyć się zarówno z Polskim jak i Holenderskim urzędem skarbowym.

Tak, zajmujemy się rozliczeniem podatku zarówno z Holandii jak i z innych krajów UE i nie tylko tj. Niemcy, Belgia, Austria, Norwegia, Wielka Brytania i Polska.

W naszej umowie nie stosujemy kar finansowych.

Niestety nie. Nasze zakwaterowania są przeznaczone tylko

i wyłącznie dla pracowników i nie są przystosowane dla zwierząt.