Ubieganie się o pracę za granicą, wiąże się z koniecznością rzetelnego przygotowania do wyjazdu. Trzeba zadbać nie tylko o dopełnienie niezbędnych formalności, ale również nie można zapomnieć o odpowiednim spakowaniu bagażu. Niemniej jednak odpowiednie przygotowanie przed podróżą pozwoli Ci zredukować do minimum stres związany z podróżą i pozwoli Ci się łatwiej zaaklimatyzować.

Wybór odpowiedniej oferty pracy.

Zdecydowałeś już, że chcesz wyjechać do pracy za granicą i szukasz odpowiedniej oferty dla siebie. Wybór niejednokrotnie jest bardzo trudny i wiąże się z odpowiednim dostosowaniem do nowych warunków pracy. Część z nich związana jest między innymi z sezonowością. Są to zarówno prace wykonywane w ogrodnictwie i rolnictwie przy zbiorach warzyw i owoców jak i te typowo związane z produkcją lub magazynem. Do każdej z dostępnych ofert pracy wynagrodzenie jest odpowiednio dopasowane. W Holandii podstawę wynagrodzeń oraz warunków zatrudnienia dla pracowników zagranicznych reguluje tzw. CAO (układ zbiorowy pracy). Przy doborze odpowiedniej oferty pracy, warto kierować się sprawdzonymi informacjami uzyskanymi u naszych konsultantów. Warto więc skorzystać z usług, które zapewnią Tobie legalne zatrudnienie i zagwarantują wypłatę wynagrodzenia na czas. Ubiegający się o pracę ma zapewnione również wsparcie na każdym etapie rekrutacji, zarówno przed wyjazdem jak i w trakcie całego pobytu za naszym pośrednictwem. W ostatecznym rozrachunku zminimalizuje to ryzyko wyjazdu w niesprawdzone miejsce i oszczędzi Twój cenny czas poświęcony na poszukiwanie odpowiedniej oferty pracy za granicą.

Czy będę mieć zapewnione zakwaterowanie?

Większość kandydatów, chce mieć pewność, że na miejscu będzie zapewnione zakwaterowanie. My gwarantujemy je przy każdej dostępnej ofercie pracy. Chcemy, żebyś wiedział, że po długiej podróży nie zaskoczy Cię brak odpowiednio przygotowanego pomieszczenia, w którym możesz odpocząć. Wszystkie dostępne na miejscu mieszkania są wyposażone w niezbędny sprzęt AGD i RTV oraz dostęp do Internetu. Wszelkie niezbędne koszty z tym związane są dokładnie opisane w umowie kierującej do pracy, a następnie potrącane dopiero z wynagrodzenia. Nie płacisz za nic z góry i nie musisz przygotowywać dodatkowej gotówki na ten cel.

Ubezpieczenie zdrowotne jeden z kluczowych elementów.

Przyjeżdżając do pracy za granicą przysługuje Ci tzw. Zorgverzekering czyli ubezpieczenie zdrowotne. Zakres usług określany jest na podstawie przysługującego pakietu zdrowotnego. Każda osoba podejmująca pracę w Holandii musi podlegać przynajmniej podstawowej opiece zdrowotnej. Ubezpieczalnia określa dokładny opis dostępnych usług medycznych oraz w jakim zakresie pokrywane są koszty za leczenie w Holandii.

Opieka koordynatora czyli niezbędne wsparcie na miejscu.

Zapewne jako nowy kandydat do pracy chcesz mieć pewność, że po przyjeździe otrzymasz odpowiednią pomoc. Taką osobą w Holandii jest koordynator, który przekazuje Ci wszystkie niezbędne informacje do podjęcia pracy na miejscu lub sposobie dotarcia do niej. Jest swoistym łącznikiem między pracodawcą zagranicznym a pracownikiem. Rozwiązuje wszelkie powstałe spory i udziela niezbędnego wsparcia. Pomaga w planowaniu pracy oraz kontroluje zakwaterowania czy wydawanie lub zdawanie samochodów służbowych.

Przyjazd we własnym zakresie czy transportem zorganizowanym?

Podczas planowania podróży, jeśli nie posiadamy własnego środka transportu, warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o zorganizowaniu transportu do Holandii. Jednym za najpopularniejszych środków komunikacji jest transport busem. Takich usług dostępnych na rynku jest bardzo wiele, dlatego też warto skorzystać z usług certyfikowanych przewoźników, których może polecić agencja pośrednictwa pracy. Daje to gwarancję dokładnego dopasowania terminu i miejsca przyjazdu. Cały proces przygotowania przyjazdu do Holandii możesz zlecić naszej agencji.

 

Dokumenty i dodatkowe rzeczy o których warto pamiętać.

Przygotowując się do wyjazdu nie zapomnij zabrać ze sobą:

  • Dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), nieuszkodzony, z przynajmniej półroczną datą ważności.
  • Prawo jazdy
  • Certyfikaty wymagane do podjęcia pracy np. uprawnienia do obsługi wózków widłowych itp.
  • Pieniądze na wyjazd – pierwszą wypłatę otrzymasz po przepracowanych 2-3 tygodniach, przygotuj więc wystarczającą sumę pieniędzy na ten czas.
  • Pościel i prześcieradła
  • Dokument SoFI/BSN jeśli pracowałeś/łaś już wcześniej w Holandii
  • Numer konta walutowego – odpowiednio wcześniej otwartego w walucie EUR wraz z kartą do konta, usprawniając tym samym cały proces przelewu wynagrodzenia za wykonaną pracę
  • Odpowiednie obuwie i odzież ochronną jeśli są wyszczególnione w ofercie pracy

Wyjazd do pracy za granicą to niezwykle ważna decyzja, dlatego warto dołożyć wszelkich starań aby pobyt na miejscu przebiegał bezpiecznie i bezproblemowo.