Polacy w Holandii – gdzie najczęściej pracują?

Stawka w €
Data rozpoczęcia:
Czas trwania:
Wymagany język:
Region Pracy:

Wyjazd za granicę w celach zarobkowych to sposób na życie niejednego Polaka. Jedne z najlepszych ofert pracy można znaleźć w Holandii, gdzie regularnie poszukiwani są m.in. kelnerzy, operatorzy wózków widłowych, czy mechanicy samochodowi. Lista ta jest znacznie dłuższa, ale jak to zwykle bywa, niektóre branże są bardziej popularne, a inne mniej. Sprawdź jacy pracownicy z Polski pod kątem kwalifikacji najczęściej podejmują zatrudnienie w tym kraju!

Najlepsze oferty pracy w Holandii

Nie ulega wątpliwości, że naszych rodaków w kraju tulipanów i wiatraków jest wielu. Liczne korzystne oferty pracy zachęcają do wyjazdu do Holandii. Na ciekawe propozycje mogą liczyć szczególnie osoby posiadające konkretne umiejętności i kompetencje wynikające przede wszystkim z doświadczenia. Wśród często poszukiwanych zawodów są m.in. operator wózka widłowego, kelner, budowlaniec, mechanik samochodowy czy kierowca.

Należy przy tym zwrócić uwagę, że dla pracodawców w Niderlandach liczą się przede wszystkim umiejętności praktyczne. Najlepsze oferty pracy są skierowane do osób, które mają wykształcenie techniczne lub zawodowe, ukończyli różne kursy podnoszące ich kompetencje, a do tego przepracowali już ileś lat w swoim zawodzie.

Oferty dla mechaników, operatorów i innych pracowników fizycznych

Szukając zatrudnienia w tamtym regionie, trzeba mieć na uwadze to, że duża część ofert będzie skierowana do pracowników fizycznych. Praca w Holandii na magazynach i sortowniach jest tego przykładem. Podejmując się jej, należy pamiętać, że wymaga ona pewnych predyspozycji i dobrego stanu zdrowia. Jednak ważne jest to, że holenderscy pracodawcy bardzo mocno pilnują zasad BHP, by unikać potencjalnych zagrożeń, jakie czekają m.in. na budowlańców czy operatorów wózków widłowych. Co warto dodać, w kraju tym pracuje bardzo dużo mechaników samochodowych oraz kelnerów z Polski.

Jednak nie wszędzie podejmuje się ryzyko tego samego stopnia i są jak najbardziej propozycje dla osób niezajmujących się technicznymi zagadnieniami. Branża gastronomiczna i rolnicza również mają wiele do zaoferowania. Spotkamy się z ofertami pracy niewymagającymi takich kwalifikacje jak w przypadku, chociażby mechanika samochodowego. Najlepszymi przykładami będą tutaj kelnerzy i pracownicy sezonowi zajmujący się np. zbiorem owoców. Często znajdują coś dla siebie szczególnie ludzie młodzi, bez doświadczenia w tym studenci, którzy chcą np. dorobić sobie w czasie wakacji.

Wymagania do pracy jako kelner i w branży rolniczej

Pomimo tego, że zatrudnienie na polach i w ogrodach nie wymaga takich kwalifikacji jak przy technicznych zawodach (np. mechanik samochodowy czy operator wózka), to trzeba się liczyć z dość dużym obciążeniem fizycznym. Dlatego wskazana jest tutaj dobra kondycja oraz odporność na wykonywanie obowiązków pod presją czasu. Kelner również musi wykazać się podobnymi cechami – jest to praca wymagająca ruchu i wielu godzin spędzonych na stojąco. Poza tym najlepszy kandydat na to miejsce charakteryzuje się dużą kulturą osobistą i znajomością języka niderlandzkiego oraz angielskiego. W procesie rekrutacji ważną rolę odgrywa doświadczenie w kontakcie z klientem.

Polacy w Holandii

Jak widać, możliwość skorzystania z najlepszych ofert pracy wymaga doświadczenia, pewnych umiejętności, a także predyspozycji. W Holandii Polacy często podejmują się zatrudnienia w różnych zawodach jak kelner, pracownik sezonowy w rolnictwie, operator wózka, czy mechanik samochodowy. Nasi rodacy mają w tamtych stronach opinię pracowitych, rzetelnych i bardzo uczciwych. Co ważne, dość komfortowe jest tam życie – dzięki licznym ośrodkom polonijnym można natknąć się np. na wiele polskich sklepów i kościołów.

Ciekawe oferty pracy w Holandii dla Ciebie

Jeśli chciałbyś wyjechać do Holandii w celach zarobkowych, najlepsza opcja to skorzystanie z usług biura pośrednictwa pracy, gdzie można znaleźć konkretne propozycje i pomoc. Będzie to odpowiednia opcja niezależnie od Twoich predyspozycji i oczekiwań, bo da Ci to pewność, że jedziesz w sprawdzone miejsce. Dlatego, jeśli jesteś mechanikiem samochodowym czy operatorem wózka lub chcesz podjąć się zatrudnienia jako kelner albo zarabiać przy zbieraniu owoców, zapoznaj się z ofertami zatrudnienia z naszej agencji Job Service – pomożemy Ci w znalezieniu zatrudnienia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: